Pomembna zmaga proti Mornarju

Košarkarji Krke so v tekmi 18. kroga AdmiralBet ABA lige dosegli zelo pomembno zmago v boju za obstanek.  Mornarja iz Bara so v domači dvorani premagali z 79-72 (21-15, 17-22, 18-22, 23-13) in mu tako ušli za zmago.
Krkaši so začeli v petorki Jan Špan, Miha Cerkvenik, Leon Stergar, Marko Radovanović in Darko Planinić in po petih minutah vodili z 11-6, je minuto kasneje pa je pri 14-6 prvo minuto odmora vzel gostujoči trener Pavičević. Z njo je zaustavil Krkaše, ki pa so ob koncu prve četrtine le imeli šest točk prednosti (21-15). V začetku druge četrtine so naši košarkarji zgrešili kar nekaj metov izpod koša, kar so gostje izkoristili in v 14. minuti izenačili na 24. Po šestih zaporednih točkah so v 16. minuti prvič povedli (28-30). Ob polčasu so Krkaši imeli minimalno prednost (38-37).

Na začetku drugega polčasa je trojko zadel Planinić, gostje pa so hitro izenačili na 44. Ob sodniški minuti odmora sredi tretje četrtine je bilo 50-48, po izenačeni borbi pa so prav ob koncu tretje četrtine gostje prišli do treh točk prednosti (56-59). Sredi zadnje četrtine je bilo izenačeno na 67. Miha Škedelj s polaganjem in Jairus Hamilton sta nato Krko popeljala v vodstvo z 72-67. Luković je zadel oba prosta meta za Mornar, Cerkvenik pa je po treh Krkinih skokih v napadu povečal na 74-69. Dunn Martin je minuto pred koncem zadel za 74-71, a je nato Radovanović dosegel trojko, z zabijanjem ob koncu tekme pa je le še potrdil Krkino zmago.

Krkaši imajo sedaj štiri zmage, zmago več od Mornarja in boljšo koš razliko v medsebojnih tekmah, kjer je zmagal vsak po enkrat. V prihodnjem krogu bodo v torek, 6. 2., ob 17. uri gostili SC Derby iz Podgorice. Še prej pa jih v torek, 30. 1., in petek, 2. 2., čakata četrtfinalni tekmi Pokala Spar s Termami Olimia.

Vir: KK Krka

© 1989 - 2024 TELEVIZIJA NOVO MESTO d.o.o.

Izdelava: abeone.si