Poraz v prvi pokalni tekmi s Heliosom

Novomeški košarkarji so po slabem drugem polčasu izgubili prvo četrtfinalno tekmo pokala Spar z domžalskim Heliosom s 74:82 (18:19, 23:10, 15:31, 18:22). Povratna tekma v Domžalah bo v sredo, 8. februarja.

Gašper Okorn, trener Krke: »Čestitke Heliosu za drugi polčas, v katerem so nas dobesedno razstavili na prafaktorje. Prvi polčas je bil tak kot nedeljska tekma, ki smo jo analizirali. Obramba je bila brezhibna, stali smo, kakor je bilo treba, dali smo 41 točk v enem polčasu, kar je povsem dovolj. Prednost 12 točk je bila za takšno tekmo in proti takemu tekmecu več kot lepa. Drugi polčas pa je bil katastrofa. Izgubili smo kompas od samega začetka. Stekli so nam v hrbet, nehali smo igrati obrambo iz prvega polčasa. To se je nabiralo iz minute v minuto in tudi, ko smo se nekako stabilizirali, so potem v še enem valu na začetku zadnje četrtine še povečali prednost. Na koncu moramo biti z -8 pred povratno tekmo v Domžalah. Seveda ni dobro, če doma izgubiš prvo tekmo, je pa razlika takšna, da nam na povratni tekmi omogoča, da se vrnemo v igro. Seveda bomo naredili vse, da nam to tudi uspe. Drugi polčas smo izgubili s 53:33. Tudi če bi ga izgubili v neki normalni zgodbi, bi bila tekma še vedno naša. 53 prejetih točk je nezaslišano, ob tem pa so nam dali 17 točk iz protinapadov, mi pa nismo iz protinapada dosegli niti ene točke. To so stvari, ki vse povejo o današnji tekmi.«

5x Krkin naj:
Najboljši strelec: Radosav Spasojević 15
Največ skokov: Jurij Macura 8
Največ asistenc: Jan Špan 3
Največ pridobljenih žog: Rok Stipčević 3
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Miha Cerkvenik 15

Krkaše naslednja tekma čaka v soboto, ko bodo v Ligi Nova KBM gostovali pri Podčetrtku.

Vir in foto: KK Krka

© 1989 - 2024 TELEVIZIJA NOVO MESTO d.o.o.

Izdelava: abeone.si