Košarkarji Krke še brez poraza

Košarkarji Krke so še vedno brez poraza v letošnji sezoni. V 11. krogu Lige Nova KBM so v Ljubljani premagali Ilirijo s 81:75 (28:21, 19:20, 17:17, 17:17) in ostajajo na vrhu lestvice.

Krkaši so tekmo začeli v petorki Rok Stipčević, Miha Cerkvenik, Leon Stergar, Radosav Spasojević in Mate Vucić. Ob polčasu je bilo 47:41. V drugem polčasu so se krkaši zbrali in odločili zmagovalca. V dresu gostov se je s 16 točkami izkazal Jaka Klobučar, ki je v Ilirijo posojen iz novomeškega kluba.

5x Krkin naj:
Najboljši strelec: Radosav Spasojević 22
Največ skokov: Mate Vucić 8
Največ asistenc: Rok Stipčević 7
Največ pridobljenih žog: Leon Stergar, Mate Vucić in Miha Škedelj 2
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Radosav Spasojević 24

Gašper Okorn, trener Krke, je po tekmi povedal: »Čestitke Iliriji za dobro tekmo. Igrali so res borbeno in zelo dobro v obrambi. Mi smo le v nekaterih delih tekme pokazali predstave iz letošnje sezone, ostalo pa je bilo zelo slabo. Nekateri igralci so zelo slabo oddelali, a mogoče je to tudi dobro pred odhodom na turnir 2. ABA lige. Dobili smo opozorilo, na tak način to ne gre. Sem zelo nezadovoljen z videnim, vse kar bo ostalo pa je ta zmaga

Liga NKBM, 11. krog, 16.12.
Ilirija – Krka 75:81
 (21:28, 20:19, 17:17, 17:17)
Krka: Stergar 10 (5 sk, 3 as), Cerkvenik 4 (1 sk, 2 as), Stipčević 17 (6 sk, 7 as), Stavrov 5 (2 sk, 2 as), Vucić 12 (8 sk, 1 as), Jurkovič 2 (4 sk), Spasojević 22 (5 sk, 2 as), Škedelj 6 (4 sk), Macura 3 (3 sk).

Krkaši imajo po 11. krogih Lige Nova KBM 11 zmag, naslednjo tekmo pa bodo odigrali v sredo, 28. 12., ko bodo gostovali pri Šenčurju GGD. Ta teden jih čakata dve tekmi na turnirju 2. ABA lige na Zlatiboru, in sicer danes s Širokim in v četrtek z Vrijednosnicam Osijekom.

vir: KK Krka

© 1989 - 2024 TELEVIZIJA NOVO MESTO d.o.o.

Izdelava: abeone.si