Oslabljeni in utrujeni do nove zmage

Košarkarji Krke so v 16. krogu Lige Nova KBM v domači dvorani premagali Rogaško z 82-76 (19-22, 24-12, 16-20, 23-22) in se ji tako oddolžili za poraz v prvem delu. S 14 zmagami in dvema porazoma ostajajo vodilni na lestvici.
Krkaši, ki so tokrat igrali brez obeh Američanov, Isaiha Cousinsa in Jairusa Hamiltona, ter Jurija Macure so začeli v petorki Jan Špan Leon Stergar, Miha Škedelj, Marko Radovanović in Darko Planinić. Gostje so bili večji del prve četrtine v minimalni prednosti, po prvi četrtini so vodili z 22-19. Domačini so drugo četrtino odprli z osmimi zaporednimi točkami za 27-22 ob koncu 13. minute. Rogaška je odvrnila z delnim izidom 7-0 za vnovično vodstvo, nato pa so Krkaši še enkrat dosegli osem točk zapored in ponovno ušli ter polčas dobili s 43-34.

Takoj na začetku drugega polčasa so si prvič priborili dvomestno prednost. Po zadeti trojki Špana so imeli na začetku 23. minute največjo prednost, + 13 (52-39). Krkaši so nato začeli grešiti v napadu, kar so gostje izkoristili in se do konca 29. minute z delnim izidom 15-2 približali le na točko zaostanka (55-54). Krkaši so po treh četrtinah vodili z 59-54. Gostje so se v zadnji četrtini še enkrat približali na točko zaostanka, po trojki Jugovca je bilo šest minut pred koncem 64-63. Naši košarkarji so nato s serijo 8-0 ponovno ušli, si priborili dvomestno razliko ter na koncu zanesljivo prišli do nove zmage.

Krkaše že v petek, 19. 1., ob 17. uri čaka tekma AdmiralBet ABA lige v Zadru, v Ligi Nova KBM pa bodo naslednjo tekmo igrali v sredo, 24. 1., ko bodo gostovali pri GGD Šenčurju.

Vir: KK Krka

© 1989 - 2024 TELEVIZIJA NOVO MESTO d.o.o.

Izdelava: abeone.si