Krkaši nizajo zmago za zmago

Novomeški košarkarji so v 12. krogu Lige Nova KBM v gosteh premagali GGD Šenčur s 77:73 (22:18, 20:28, 20:7, 15:20) in tako ostajajo še neporaženi v tem tekmovanju. Igrali so brez poškodovanega Mateja Vucića, zaradi bolezni glavnega trenerja Gašperja Okorna pa jih je vodil njegov pomočnik Igor Kešelj. V naslednjem kolu 8. 1. jih čaka derbi v domači dvorani z domžalskim Heliosom, ki je edini poraz doživel prav proti Krkašem.

Igor Kešelj, pomočnik trenerja KK Krka: »Kot vse tekme s Šenčurjem je bila tudi ta težka. Vse štiri letošnje tekme so bile izenačene. Igrajo čvrsto obrambo, kar nam na trenutke ne ustreza. To se je videlo predvsem v prvem polčasu, ko so tudi dobro zadevali iz igre. Trojke so metali kar s 50-odstotno uspešnostjo, mi pa smo zgrešili ogromno odprtih metov. V drugem polčasu smo jim odgovorili s prav tako agresivno obrambo in to se je poznalo v tretji četrtini, ko so dosegli samo sedem točk. Fantom bi čestital za borbenost in prikazano igro, Gašperju Okornu pa želim čim hitrejše okrevanje.«