Krka ugnala Pelister

Košarkarji Krke so na turnirju v Širokem Brijegu v 11. krogu Lige NLB ABA 2 premagali Pelister iz Bitole s 102:88 (36:26, 24:21, 24:20, 18:21) in se dva kroga pred koncem že uvrstili na zaključni turnir osmerice, ki bo aprila v Domžalah.

Krkaši, ki so začeli v peterki Rok Stipčević, Leon Stergar, Miha Škedelj, Radosav Spasojević in Jurij Macura, so vodili od samega začetka. Po treh minutah in pol je bilo 11:4, ob koncu osme minute pa so po polaganju Strgarja imeli prvič dvomestno prednost 29:18. Do konca prve četrtine so dosegli kar 36 točk (36:26). V drugi četrtini so ves čas vzdrževali dvomestno prednost. Pelister je bil še najbližje ob koncu 17. minute, ko je prišel na deset točk zaostanka (51:41). Sledila je minuta odmora Krkašev, po kateri sta Miha Cerkvenik in Andrej Stavrov s trojkama poskrbela, da je Krkina prednost spet narasla. Ob polčasu je bilo 60:47.

Krkaši so s potrpežljivo igro v napadu,  predvsem po globini, nadaljevali tudi v drugem polčasu. Z devetimi zaporednimi točkami so ob koncu 26. minute prišli do najvišje prednosti na tekmi, +19 (74:55), po treh četrtinah je bilo 84:67. V zadnji četrtini so tekmo le še mirno privedli do konca, Stipčević pa jo je končal z rekordnimi 18 podajami.

Krkaši so po 11. krogih 2. ABA lige z osmimi zmagami in tremi porazi drugi na lestvici in so si že priborili uvrstitev na zaključni turnir. V prihodnjem krogu bodo danes ob 18.uri igrali s Sutjesko iz Nikšića.

Vir: KK Krka, foto: Liga ABA

© 1989 - 2024 TELEVIZIJA NOVO MESTO d.o.o.

Izdelava: abeone.si