Izčrpani le do nove zmage

Košarkarji Krke so v tekmi 24. kroga Lige Nova KBM doma premagali Šentjur s 93:86 (16:34, 30:18, 20:9, 27:25) in z 20 zmagami in 4 porazi ostajajo vodilni na lestvici.

Krkaši, ki so tokrat igrali tudi brez poškodovanega Jana Špana, so psihično in fizično utrujeni od turnirja v Domžalah začeli v petorki Rok Stipčević, Andrej Stavrov, Miha Cerkvenik, Radosav Spasojević in Mate Vucić. Gostje so po treh minutah in pol vodili že s 17:2. V 19. minuti so imeli 19 točk prednosti (30:11), po prvi četrtini je bilo 34-16 za goste. Drugo četrtino so Krkaši odprli z delnim izidom 16:3 in se že do 14. tekme povsem vrnili v igro. Po košu Škedlja so v 17. minuti prvič vodili (42:41), gostje pa so z dvema trojkama poskrbeli, da so ob polčasu vodili s 52:46.

Drugi polčas so Krkaši začeli s šestimi zaporednimi točkami za izenačenje na 52, nato pa so imeli ves čas minimalno prednost. Po treh četrtinah so tako vodili s 66:61. V zadnji četrtini so uspešno branili prednost, čeprav so se v 38. minuti gostje približali le na točko zaostanka (86:85). Na koncu so slavili težko prigarano zmago.

Vir: KK Krka

© 1989 - 2024 TELEVIZIJA NOVO MESTO d.o.o.

Izdelava: abeone.si