Dolenjski derbi pripadel Trebanjcem

V novomeški dvorani Marof, ki je bila spričo sosedskega derbija med domačo ekipo MRK KRKA in RK Trimo Trebnje zasedena do zadnjega kotička, se je po izjemnem dvoboju končala z zmago gostov. Končni rezultat srečanja 22. kroga v Ligi NLB je bil 32:28 (17:15).

Lokalni obračun so bolje začeli varovanci domačega trenerja Mirka Skoka in po golu Uroša Knavsa v 13. minuti povedli z 10:6. Favorizirani gosti so po uvodnem šoku v nadaljevanju prevzeli vajeti igre v svoje roke. V 21. minuti so izenačili na 12:12, dve minuti kasneje pa sta Staš Slatinek Jovičić in David Didovič svojo ekipo popeljala v vodstvo s 14:12. Krkaši so do odhoda na glavni odmor naredili nekaj tehničnih napak, kar so gostje izkoristili in ob polčasu vodili s tremi goli prednosti (17:15). V prvi polovici drugega polčasa se je sosedski derbi znova razplamtel. Novomeščani so po golu Vojislava Vukića v 38. minuti ujeli Trebanjce in izenačili na 19:19. Do 46. minute je bila tekma še povsem odprta, nato pa so Trebanjci pri vodstvu 23:22 naredili delni izid 3:0 in tri minute kasneje povedli za štiri gole (26:22). V prelomnih trenutkih dvoboja so zadržali visoko raven igre, Novomeščanom, ki so se srčno borili do konca tekme, pa kakršnegakoli presenečenja niso dovolili.

Vir: MRK Novo mesto

© 1989 - 2024 TELEVIZIJA NOVO MESTO d.o.o.

Izdelava: abeone.si