Po slabi predstavi do zasluženega poraza

Košarkarji Krke so v tekmi 19. kroga izgubili s SC Derbyjem iz Podgorice z 72-97 (16-27, 22-25, 19-25, 15-20). S štirimi zmagami ostajajo na 13., predzadnjem mestu na lestvici.
Krkaši so začeli v petorki Jan Špan, Miha Cerkvenik, Leon Stergar, Marko Radovanović in Darko Planinić. Od začetka so gostje imeli minimalno prednost, ob koncu 5. minute so povedli z 10-5, sredi 7. minute pa so vodili že s 15-7. Pomagala ni niti minuta odmora domačega trenerja Gašperja Okorna, saj so ob koncu 8. minute gostje imeli že dvomestno prednost (20-9), ob koncu prve četrtine pa je bilo 27-16 za SC. Ta je na začetku 13. minute vodil za + 15 (34-19), potem pa so se Krkaši z delnim izidom 14-3 v 16. minuti približali na štiri točke zaostanka (33-37). Sledila je minuta odmora gostov, po kateri so  v minuti dosegli pet točk za 42-33. Prednost so povečevali tudi po drugi minuti odmora domačih in ob polčasu vodili za 14 točk (52-38).

Krkaši tudi v nadaljevanju niso uspeli zaustaviti gostov, ki so na začetku 25. minute imeli že 20 točk prednosti (65-45). Krkaši so se na začetku 29. minute približali na 14 točk zaostanka (57-71), a so gostje četrtino končali z dvema zadetima trojkama in pred zadnjo četrtino so imeli ponovno 20 točk prednosti (77-57). V zadnji četrtini so prednost samo še povečali.

Krkaši so s 4 zmagami in 15 porazi 13. na lestvici, z istim številom točk kot zadnjeuvrščeni Mornar. V prihodnjem krogu bodo v soboto, 10. 2., ob 21. uri gostovali pri Ciboni v Zagrebu.

Vir: KK Krka, foto: Robi Verbajs

© 1989 - 2024 TELEVIZIJA NOVO MESTO d.o.o.

Izdelava: abeone.si