Odprto prvenstvo Slovenije v tajskem boksu

V organizaciji Kluba tajskega boksa Ptuj in Slovenske zveza tajskega boksa se je odvil 1. krog Mednarodne lige tajskega boksa (IMTL) in Odprto prvenstvo Slovenije. Nastopilo je več kot sedemdeset borcev iz sedmih držav. Dvoboji so potekali v v otroški, kadetski, mladinski in članski konkurenci.

Iz novomeškega kluba Scorpion gym sta nastopila Lily Fideršek v kategoriji do 13 let in Sašo Vorkapić v članski kategoriji.

Lily Fideršek je priborila prvo zlato medaljo za Slovenijo in Scorpion gym v kategoriji do 57 kg, s 3:0 je premagala madžarsko bojevnico Hano Bekesi.

Sašo Vorkapić je nastopil v članski kategoriji do 67 kg in se boril po pravilih 3×2 minuti. Zasedel je drugo mesto. V prvem dvoboju je zmagal proti hrvaškem borcu Lorencu Paliću, v finalni borbi pa je slavil Čeh Tomaš Karel Bartak.

Za najboljšega borca turnirja je bil razglašen Samo Petje iz Nak muay gyma Ivančna Gorica.

Vir in foto: Scorpion gym

© 1989 - 2024 TELEVIZIJA NOVO MESTO d.o.o.

Izdelava: abeone.si