
V četrtek, 19. junija 2025, so v šentjernejskem Kulturnem centru Primoža Trubarja izvedli terensko krvodajalsko akcijo.
Prišlo je 79 krvodajalcev, kar nekaj jih je bilo iz sosednjih občin, vendar so zaposleni v Šentjerneju oz. okolici in pridejo s sodelavci. Trije so kri darovali prvič in so bili zadovoljni, da jim je uspelo.
V kulturnem centru so prisotnim skuhali kavo in čaj ter poskrbeli za urejenost prostorov in oglaševanje akcije, v šoli pa so skuhali in pripeljali malico. Na pomoč pri razdeljevanju sta priskočili tudi prostovoljki iz krajevne organizacije RK Šentjernej.
Organizatorji se vsem udeleženim zahvaljujejo, hkrati pa vabijo na odvzem krvi na Center za transfuzijsko dejavnost Novo mesto, vsak ponedeljek in četrtek od 7. do 11. ure.
Vir in foto: OZ RKS NM
TELEVIZIJA NOVO MESTO d.o.o.
Podbevškova ulica 12
8000 Novo mesto
Telefon:
07 393 08 76 (tajništvo)
07 393 08 60 (uredništvo)
E-naslov:
tajnistvo@tv-nm.si
uredniki@tv-nm.si