Krka klonila proti Budućnosti

Košarkarji novomeške Krke so v tekmi 16. kroga AdmiralBet ABA lige v domači dvorani izgubili z Budućnostjo VOLI iz Podgorice s 75-86.

Krkaši, ki so igrali brez poškodovanega Isaiha Cousinsa in obolelega Jurija Macure, so začeli v petorki Jan Špan, Leon Stergar, Miha Škedelj, Jairus Hamilton in Darko Planinić. Povedli so s 7-2 in 10-5. V 6. minuti je bilo 18-14, do konca četrtine pa so gostje naredili delni izid 11-5 za vodstvo s 25-23. Krkaši so dosegli prvi koš v drugi četrtini, potem pa so gostje dosegli osem zaporednih točk in na začetku 14. minute je pri 25-33 Krkin trener Gašper Okorn vzel minuto odmora. Po njej sta trojki zadela Radovanović in Stergar in minuto kasneje je minuto odmora vzel še Andrej Žakelj, trener Budućnosti. Gostje so ponovno ušli, v 17. minuti prvič prišli do dvomestne prednosti (44-34), ob polčasu pa so imeli že 18 točk prednosti (56-38).

Krkaši so drugi polčas odprli s serijo 6-0 in Žakelj je že v 22. minuti vzel minuto odmora, s katero je zaustavil nalet Krkašev. Gostje so po njej dosegli pet zaporednih točk in ponovno ušli na varno prednost. Po trojki Mihailovića v 27. minuti so prvič imeli več kot 20 točk prednosti (73-52). Po 30. minutah je bilo 77-56 za goste. Zadnjo četrtino so naši košarkarji dobili z 19-9 in tako zaostanek prepolovili.

Krkaši s 3 zmagami in 13 porazi ostajajo 13. na lestvici. V prihodnjih petih dneh jih čakata še dve tekmi. V Ligi Nova KBM bodo v torek, 16. 1., ob 19. uri gostili Rogaško, v  AdmiralBet ABA ligi pa bodo v petek, 19. 1., gostovali pri Zadru.

Vir: KK Krka

© 1989 - 2024 TELEVIZIJA NOVO MESTO d.o.o.

Izdelava: abeone.si