Karateisti z 11 medaljami

Od petka do nedelje je v Lignanu Sabbiadoru v Italiji potekalo evropsko prvenstvo in evropski pokal v Shotokan karateju, ki se ga je udeležilo 1138 tekmovalcev iz 21 evropskih držav, med njimi tudi 24 članov Karate kluba Novo mesto. Ti so osvojili 9 medalj, od tega eno zlato, tri srebrne in pet bronastih.

Naslov evropskega podprvaka sta osvojila trener Franjo Horn v katah posamezno v kategoriji veterani + 50 let ter Ema Krašna v kategoriji dekleta 12 do 13 let.

Konkurenca na tekmovanju je bila izjemno močna in številčna, primerna za tako veliko in zahtevno tekmovanje. Da so bili kljub temu odlično pripravljeni, dokazujejo rezultati, saj so ti za njihov klub prav neverjetni. Ponosni so, da so del teh zgodb in veselijo se tistih, ki jih bodo napisali v prihodnosti. Za podporo pri sodelovanju na tekmovanju se zahvaljujejo staršem članov, za delovanje kluba v Novem mestu pa Mestni občini Novo mesto.

Vir: Katarina Horn

© 1989 - 2024 TELEVIZIJA NOVO MESTO d.o.o.

Izdelava: abeone.si