

V sredo sta se v novomeški športni dvorani Marof na drugi četrtfinalni tekmi pomerila domača Krka in OK i-Vent Maribor. Še druge zmage in s tem uvrstitve v polfinale so se razveselili Dolenjci. Zbrano publiko so navduševali v vseh pogledih, tekmo pa na koncu dobili v štirih nizih.
Do nje so prišli predvsem po zaslugi kapetana Kosmine, z 20 točkami je bil prvi igralec tekme, po 16 in 15 sta jih dodala Rojnik ter Bregar. Gostje so pogrešali razpoložene napadalce, še največ – 13 točk je zbral Sešek. Krka se je s to zmago po dolgih letih znova uvrstila med najboljše štiri ekipe v državi.
1/4 finale, 2. tekma
Krka – OK i-Vent Maribor 3:1 (16, 17, -21, 22)
Novo mesto, 26. marca 2025. Sodnika: Markelj, Kern. Obiskovalcev: 200.
Krka: Travnik M. (L), Medved, Mikulass Koch 3, Erpič 7, Kosmina 20, Pirnar, Bregar M. 15, Bregar P. (L), Travnik T. 1, Glamočanin, Koncilja 8, Vidmar, Lindič, Rojnik 16. Trener: Tomislav Mišin.
OK i-Vent Maribor: Cafuta 5, Fužir (L), Vodušek 5, Cavalcanti 10, Sešek 13, Valenčič 4, Špes Podbregar 2, Mazej, Donik 4, Škorc (L), Fink 3, Kastelic, Kožar 2, Mejal. Trener: Sebastijan Škorc.
V tekmo so bolje krenili novomeški odbojkarji in vsaj uvodoma pokazali več zanesljivosti v napadu. Po dobrem začetku, ko so domači vodili že 10:7, so Mariborčani po asu Voduška izenačili na 11. Nato so močni začetni udarci Krke gostom povzročili precej težav in Krka je znova pobegnila na 3 točke prednosti. To prednost so Novomeščani postopoma le še višali. Končnih 25:16 je postavil Rojnik.
Novomeščani so silovito odprli drugi niz na račun izvrstnih začetnih udarcev Erpiča in hitro povedli s 4:0. Krka je zanesljivo napadala, predvsem pa so domači odbojkarji izbrstno delovali v bloku in obrambi. Mikulass Koch je odlično razigraval svoje napadalce, prednost Krke pa je le rasla. Niz je z blokom za končnih 25:17 postavil Kosmina.
Po dveh izgubljenih nizih Štajerci niso vrgli puške v koruzo. Kljub temu, da si je Krka priigrala že lepo prednost, si je v drugi polovici niza privoščila preveč neizsiljenih napak in praktično podarila niz gostom. Ti so na 19 točki ujeli izenačenje. Štajerci so na krilih osmih zaporednih točk dobili krila in v končnici niza povsem prevzeli vajeti, na koncu pa z napadalno točko Donika niz dobili z 21:25, s tem pa ohranili upe po polfinalu.
Atraktivno odbojko smo spremljali tudi v četrtem nizu. Krka si je v sredini niza dvakrat priigrala nekaj točk prednosti, a so jo Mariborčani vsakokrat ujeli in skušali preobrniti srečanje, a domačini se ob glasni podpori s tribun niso dali. Z dvema zaporednima točkama je srečanje odločil Rojnik in slavje v dvorani Marof se je pričelo.
“Po tihem smo nekako računali na današnjo zmago. Vedeli smo, da v kolikor uspemo sestaviti dobro igro skozi celotno tekmo, se lahko nadejamo takšnega rezultata. In ko nam to uspe, lahko igramo bolje od praktično vseh tekmecev v ligi, z izjemo ACH Volleya. Danes, pa tudi že v soboto, smo odigrali dve tekmi, na katerih smo bili zelo dobro osredotočeni, s tem pa uspeli nadigrati tekmeca. Sedaj smo lahko upravičeno zadovoljni in veseli, da smo se po dolgih letih uspeli uvrstiti v polfinale,” je po tekmi povedal kapetan Krke Martin Kosmina.
Vir: MOK Krka; foto: Simon Vesel, MOK Krka
TELEVIZIJA NOVO MESTO d.o.o.
Podbevškova ulica 12
8000 Novo mesto
Telefon:
07 393 08 76 (tajništvo)
07 393 08 60 (uredništvo)
E-naslov:
tajnistvo@tv-nm.si
uredniki@tv-nm.si