Crvena zvezda je bila premočna

Košarkarji novomeške Krke so v 9. krogu AdmiralBet ABA lige izgubili s Crveno zvezdo Meridianbetom s 67-90 (13-26, 12-15, 17-21, 25-28).

Krkaši so začeli v petorki Jan Špan, Miha Cerkvenik, Leon Stergar, Marko Radovanović in Jurij Macura. Gostje so povedli s 6-0 in že po dobrih dveh minutah je Krkin trener Gašper Okorn vzel minuto odmora. Krkaši so prvič zadeli šele sredi 5. minute, ko je Stergar zadel prosti met za 1-11, iz igre pa šele v 6. minuti, ko je bil uspešen Radovanović. Ob koncu prve četrtine je bilo 13-26. V drugi četrtini so Krkaši odigrali bolje, saj so prejeli le 15 točk, a so bili v napadu silno nerazpoloženi (met iz igre v prvih 20 minutah je bil 24-odstoten ) in ob polčasu je bilo -16, 25-41.

Drugi polčas so Beograjčani odprli z delnim izidom 8-0 za 49-25, Krkaši pa so ponovno prvič zadeli šele v 4. minuti četrtine. Nato so le uspeli povezati nekaj uspešnih napadov in po treh četrtinah je bilo 42-62. Krkaši so odlično odprli zadnjo četrtino in po trojki Škedlja je bilo v 34. minuti le še -12 (56-68). Nato jim je nekoliko zmanjkalo moči in ob koncu je bilo +23 za goste, 90-67.

Krkaši imajo po 9. krogih ABA lige dve zmagi in sedem porazov in so 13. na lestvici, v prihodnjem krogu pa jih že v petek, 1. 12., čaka pomembno gostovanje pri Splitu, ki ima prav tako dve zmagi.

Vir: MRK Krka

© 1989 - 2024 TELEVIZIJA NOVO MESTO d.o.o.

Izdelava: abeone.si