Z rekordom na krilih mladega vala

V 26. kolu Lige Nova KBM so v Novem mestu gostovali Hopsi s Polzele, naši košarkarji pa so jih premagali z rezultatom 128:88. Krkaši so tako postavili nov točkovni rekord v aktualni sezoni, saj so dosegli 128 točk. V dresu Krke je bil najkoristnejši košarkar Miha Cerkvenik.

Krka je hitro povedla s sedmimi točkami, dve trojki je prispeval Rok Stipčević, eno Leon Stergar. V 8. minuti je razlika narasla na 15 točk (28:13), ob polčasu pa je bilo 60:44. V tem tempu je Krka tudi nadaljevala. Kljub številnim menjavam tempo v napadu ni popuščal, ob koncu pa je bilo 40 točk razlike v korist domačinov, ki so tako postavili tudi rekord sezone po številu doseženih točk na tekmi Lige NKBM.

Trener Gašper Okorn je minute namenil tudi mladim igralcem. V Ligi NKBM je debitiral Žak Smrekar, dobro pa sta svoje minute izkoristila še dva. Anže Bobnar je v 13,5 minutah dosegel kar 18 točk, od tega štiri trojke. Bine Plut je v 30 minutah petim točkam dodal šest skokov in dve podaji ter štiri pridobljene žoge.

Krka bo zadnjo tekmo rednega dela igrala 6. maja v gosteh proti LTH Castingsu.

Vir: MRK Krka

© 1989 - 2024 TELEVIZIJA NOVO MESTO d.o.o.

Izdelava: abeone.si