Krka turnir sklenila na tretjem mestu

V Ormožu je minuli konec tedna potekal zaključni rokometni turnir četverice najboljših ekip za pokal Slovenije v moški konkurenci sezone 2022/23. Na njem so sodelovale ekipe RD Koper, RK Celje Pivovarna Laško, RK Jeruzalem Ormož ter novomeška Krka. Novomeščani, ki so polfinalno tekmo proti gostiteljem turnirja v soboto izgubili, so v nedeljo v malem finalu premagali ekipo Kopra in turnir sklenili na tretjem mestu. Slovenski pokalni zmagovalci so dvaindvajsetič postali rokometaši iz knežjega mesta, ki so v velikem finalu na kolena spravili ekipo Jeruzalem Ormoža.

Izbranci trenerja Mirka Skoka so pred turnirjem ciljali višje, si želeli zaigrati v finalu, na koncu pa so se morali zadovoljiti z bronasto medaljo. Kljub nekoliko slabši predstavi, v do zadnjega kotička napolnjeni dvorani Hardek, so klonili proti organizatorjem turnirja- Ormožanom, a tokrat se jih kljub kratki klopi zaradi poškodb, včerajšnji poraz ni dotaknil; temelje za zmago so postavili že v končnici prvega polčasa. V 20. minuti je bila tekma povsem odprta, nato pa so Novomeščani pri izidu 8:8 naredili delni izid 9:4 in se na veliki odmor odpravili s prednostjo petih golov (17:12). V drugi polovici tekme so vseskozi imeli pod nadzorom tekmece z Obale, največ pa so vodili za osem golov (26:18). Najuspešnejši posameznik pri Krki je bil Uroš Knavs, ki je na obeh tekmah skupaj dosegel osemnajst golov.

Vir: MRK Krka

© 1989 - 2024 TELEVIZIJA NOVO MESTO d.o.o.

Izdelava: abeone.si